Zenetanárokat és előadókat díjazott az Artisjus

 2019.11.05 19:43  |  livethemoment.hu, Artisjus  |   747
Értékeld ezt a cikket
(0 szavazat)
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0



Tíz zenetanárt és tíz előadót díjazott az Artisjus komoly- és könnyűzenei kategóriákban 2019. november 5-én.Az Artisjus olyan előadóművészeket ismert el, akik rendszeresen kortárs magyar műveket tűznek műsorukra és visznek sikerre, valamint azokat a zenetanárokat díjazta, akik nélkül nem születhetnének és szólalhatnának meg új magyar zeneművek.

A szerzők közös jogkezelő egyesülete ezzel a két,tavaly alapított díjjal kíván köszönetet mondani a kortárs darabok elkötelezett terjesztőinek. A díjak pénzjutalommal járó szakmai elismerések, odaítélésükben a szervezet szakembereiből álló vezetősége dönt.
Az Artisjus Zenetanári Díjjal azokat a zenepedagógusokat jutalmazzák, akik tanári pályafutásuk során nagy hangsúlyt fektetnek a kortárs magyar zene terjesztésére és missziójuk, hogy a felnövekvő muzsikusnemzedékek anyanyelvükként értsék és interpretálják a kortárs magyar zenét.
Az Artisjus Előadóművészi Díjban azok az előadók részesülnek, akik művészeti tevékenységük során előtérbe helyezik a kortárs magyar darabokat, és küldetésüknek érzik, hogy minél szélesebb közönséghez juttassák el ezeket a zeneműveket.

Idén az alábbi művészek nyerték el a kitüntetést:


Előadói díjak – könnyűzene:

Gátos Iván: Zeneszerző, zongorista, billentyűs, eredeti végzettsége szerint közgazdász. 1993-1997 között a Fragile, 1997-től alapítóként a Szörp együttes tagja. 2002-ben diplomázott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz-zongora szakán. Jelenleg Bartók Eszter, Freeport, Studio 11, Hunyadi László, Váczi Eszter Quartet, Szörp és a NuklearFamily előadókkal koncertezik. Zeneszerzői munkásságáról többek közt a Polygamy c. magyar film zenéje miatt ismert.

Kézdy Luca: A Magyar Rádió 2006-os jazz hegedű versenydöntőjének közönségdíjasa. Saját trióját, a Santa Divert 2006-ban alapította, amellyel több nemzetközi és hazai jazz fesztiválon lépett már fel. Rendszeresen koncertezik itthon is, de szólókoncertet is adott már Rómában, illetve duókoncertet New Yorkban Chris Potterrel. 2017 és 2018-ban a JazzMa.hu az év hegedűse díjat neki szavazta.

Lukács Péter (Peta): Gitáros, zeneszerző, hangszerelő, hangmérnök. A Kőbányai Zenei Stúdió gitárszakját 2001-ben végezte el. Jelenleg a Bikiniben és a European Mantrában zenél. Zeneszerzőként Presser Gábor és Ács János kérte fel, hogy A kertész kutyája című, 2006-ban bemutatott darabhoz írjon zenét, amit a Vígszínházban éveken keresztül ő is játszott gitáron. Hangszerelőként és hangmérnökként is aktívan tevékenykedik, többek közt a Bikini, Csepregi Éva, Horgas Eszter, Oláh Ibolya és European Mantra lemezeken működött közre.

Serei Dániel: A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerzett jazz-dob előadóművész és tanár mester diplomát 2017-ben. 2015-ben a Magyar Jazz Szövetség Jazz Combo Versenyének Legjobb Szólista díjazottja, 2017-ben pedig Lakatos Ablakos Dezső ösztöndíjban részesült. Jelenleg az Újpesti Erkel Gyula Zeneiskola és a Bartók Béla Konzervatórium tanára. Tagja többek között a Budapest Jazz Orchestra, a Pankastic!, a Chris DevilTrio, a Makovics Dénes Sextet, a Lisztes Jenő Cimbalom Project és az Oláh Krisztián Quartet zenekaroknak.

Szalóki Ági: Többszörös Fonogram-díjas, Regionális Prima díjas, Liszt Ferenc-díjas énekesnő, dalszerző. 2004-ben alapította első zenekarát és készítette el első lemezét, a gyerekeknek szóló Téli-nyári labodát. Azóta összesen nyolc szólólemeze jelent meg. Énekelt több népzenei és a jazzformációban is, legtöbbet az Egyesült Államokban és Németországban koncertezett, de Magyarországot képviselte Jeruzsálemben, Pekingben, Moszkvában, Tokióban is, valamint Európa számos országában.




Előadói díjak – komolyzene:

Bándoli Katalin: Zenei könyvtáros, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Zenei Gyűjteményének vezetője. A könyvtári feladatok mellett programszervezéssel foglalkozik az intézmény keretein belül. A Magyar Könyvtárosok Egyesülete Zenei Könyvtárosok Szervezetének elnöke, óraadó az ELTE zenei könyvtáros szakirányon. Tanulmányait az ELTE informatikus könyvtáros szakán végezte.

Borbély László: Junior Prima Díjas zongoraművész, számos nemzetközi zongoraverseny díjazottja, továbbá háromszor nyerte el a Fischer Annie előadóművészeti ösztöndíjat. Diplomáját 2007-ben kapta meg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, majd 2014-ben szerezte meg a DLA-fokozatot. Tanulmányai alatt és után rendszeres közreműködője rangos nemzetközi mesterkurzusoknak és fesztiváloknak. 2009-2018 között az Egyetem óraadó tanára, 2018-tól adjunktus.Európa és a tengerentúl országában koncertezik szólistaként és kamarazenészként egyaránt. Jelenleg az Ensemble METRUM tagja.

Kovács János: Érdemes Művész, Príma Primissima Díjas, Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas karmester. 1973-ban szerzett karmesteri diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán. 1976-tól a Magyar Állami Operaház karmestere. 1979-től 1981-ig a Bayreuthi Ünnepi Játékok zenei asszisztense volt. 1987 és 1990 között az Operaház vezető karmestere, 2003-ban, valamint 2006-2007-ben megbízott főzeneigazgatója. Rendszeresen fellép valamennyi jelentős magyar zenekar koncertkarmestereként és külföldi zenekarok vendégkarmestereként. 2001-től a Budapesti Filharmóniai Társaság, 2007 őszétől a Magyar Állami Operaház első karmestere. A 2014/15-ös évadtól a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának vezető karmestere.

MÁV Szimfonikus Zenekar: A BartókBéla-Pásztory Ditta Díjas zenekart 1945-ben alapította Varga László, a MÁV Magyar Államvasutak Zrt. akkori elnök-vezérigazgatója. A zenekar több mint hétévtizedesműködésesoránEurópaésDél-Amerika szinte minden országában koncertezett már, és színpadralépett több ázsiaiországban is, valamint számosvilágsztárral dolgozott együtt. Lemezfelvételei a világ minden pontjánelérhetőek. 2013-ban a németNaxoskiadónál megjelent Bloch műveibőlkészült zenei felvételük elnyerte az American RecordGuidedíját.

Meláth Andrea: Érdemes Művész és Liszt Ferenc díjas opera-énekesnő. Énekművész diplomáját a Liszt Ferenc Zeneakadémián szerezte 1998-ban 1996-ban ösztöndíjasként részt vett a Bayreuth-i Ünnepi Játékokon. 1998-ban elnyerte a Fischer Annie-ösztöndíjat. 1999 óta az Operaház állandó vendége. Számos opera, oratórium és kantáta szólistájaként lépett már színpadra itthon és külföldön is. 2013-tól a Zeneakadémia tanszékvezető egyetemi docense.




Zenetanári díjak – könnyűzene:

Maróthy Zoltán: Gitárművész, gitár- és zeneelmélet tanár. 1985-ben Paksi Endrével megalapította a Ossian zenekart, melynek hosszabb ideig zenekarvezetője, és feloszlásáig tagja volt. A zenekar alapítása után pár évvel már az ország egyik legjobb gitárosaként tartották számon. Tagja volt még a KMK, Fahrenheit zenekaroknak. Koncz Zsuzsa állandó gitárosa és a korábbi East tiszteletbeli tagja. A '90-es évek vége óta gitár és zeneelmélet tanár a Kőbányai Zenei Stúdióban. Alapító tagja Kiss Forever Bandnek, amellyel jelenleg is a legtöbbet koncertezik.

Pozsár Eszter: Jazz-szaxofon előadóművész, a pomázi Teleki-Wattay Művészeti Iskola zenetanára. Eddig hét lemeze jelent meg, rendszeresen ad koncertet Magyarországon és külföldön egyaránt. Nevéhez kötődik az Országos Szaxofonos Találkozók szervezése és a jazz-szaxofon és jazz-fuvola alapfokú tanterv elkészítése. 2013-ban a „Szaxofonoktatás módszertani kérdései címmel” írt munkájáért EMMI elismerő oklevélben részesült. Mindemellett SNI-s gyermekeknek tart terápiás szemléletű csoportos, fejlesztő foglalkozásokat zeneiskolai oktatás keretein belül.

Szerényi Béla: Népzenész, hangszerkészítő, művésztanár, a Népművészet Ifjú Mestere cím, az Ezüstkoszorús Hangszerkészítő Mester és a Bársony Mihály díj kitüntetettje, az Óbudai Népzenei Iskola igazgatója. Tekerő hangszerkiállításokat, fesztiválokat, táborokat szervez, szakmai továbbképzéseket, kurzusokat irányít. Az MMA Népművészeti Tagozata Erdélyi Zsuzsanna-díját vehette át 2018-ban a magyar népművészet életben tartásáért és továbbörökítéséért végzett munkájáért.

Vincze Béla: Az 1989-ben alapított, Csokonai-díjával kitüntetett debreceni Rocksuli megálmodója és vezetője. 1987-1992 között a Mezon Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda irodavezetője, 1993-1996 között a debreceni Csapókerti Közösségi Ház ifjúságsegítője, 2001-2004 között az Észak-alföldi Regionális Ifjúsági Szolgáltató Iroda munkatársa, a Más-Mozaik Szociokulturális Egyesület alapítója, ifjúságsegítője és elnöke, a Regionális Ifjúsági Tanács pályázati szakértője. Az Észak-alföldi Régióban végzett kiemelkedő ifjúságsegítő és közösségfejlesztő tevékenységéért 2011-ben Magyar Ifjúságért Díjat kapott.

Warnusz Zsuzsa: Zongora-művésztanár, kórus-, és művészeti vezető. Zeneszerzés és szolfézs-zeneelmélet szakon végzett a Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskolában. Ének-zene karvezetés diplomáját az ELTE Zenei tanszékén szerezte. 1999-től 15 éven át a Kőbányai Zenei Stúdió tanára. A Borago triózenekar tagja, valamint az EmilRuleZ! zenekar billentyűse, de vendégszerepelt többek közt a Budapest Jazz Orchestra és a MAO koncertjein is. Dolgozott a Pesti Broadway Stúdióban és a Billy Elliot produkció színpadra állításában. 2013-tól művészeti vezetője és hangszerelője a Budapest Voices énekegyüttesnek.




Zenetanári díjak – komolyzene:

Apagyi Mária: Zongora-művésztanár, a PTE Művészeti Kar Zeneművészeti Intézet címzetes egyetemi docense. Férjével, dr. Lantos Ferenccel létrehozták a pécsi Martyn Ferenc Művészeti Szabadiskolát. Számos kitüntetésben részesült: Népművelési Intézet Nívódíja (1976), Kiváló pedagógus (1981), Weiner Leó Díj (1991), Apáczai Csere János-díj (2014), Magyar Művészeti Akadémia (MMA) - Kitüntetés kiemelkedő zenepedagógiai tevékenységért (2016), MMA - Kitüntetés kiemelkedő művészetpedagógiai kutatótevékenységért (2018).

Fülöp Judit: Életművéért Ezüstgyopár díjat kiérdemlő óvodapedagógus, karvezető, Szováta körzet óvónőinek szakmai irányítója, a Romániai Magyar Pedagógus Szövetség Maros megyei alelnöke. Az 1996-ban általa megalapított Szovátai Intermezzo Kamarakórus hanglemezei a zenei nevelést segítik.2016-ban az Emberi Erőforrások Minisztériuma Pedagógus Szolgálat emlékéremmel és oklevéllel ismerte el munkásságát, a Romániai Magyar Dalosszövetség pedig Márkos Albert díjban részesítette.

Keuler Jenő: Zeneszerző, nyugalmazott zeneszerzés-tanár, a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola nyugalmazott igazgatója. Az MTA Zenetudományi Intézetében aktív résztvevője volt a „Kísérleti Zenetudomány”, majd később a „Szisztematikus Zenetudomány” néven működött kutatócsoportnak. Zenei alkotásaiban hangsúlyos szerepe van az elektroakusztikus zenének. A Weiner Leó Díj kitüntetettje.

Szeverényi Ilona: Cimbalomművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem művésztanára. Gerencsér Ferenccel kidolgozta a Cimbalomiskola alapfokú zeneiskolai tantervet. Tananyagon túl saját etűdöket is írt cimbalomra. Itthon és Európa-szerte számos helyen koncertezett szólistaként, kamaraegyüttesekkel, zenekari játékosként. A Duna-TV élőben közvetítette saját műve bemutatóját. 1987-ben Kiváló Munkáért, 2006-ban pedig a Fővárosi Zeneoktatásért kitüntetésben részesült. 2007-ben Liszt-díjat és a Magyar Művészetoktatásért kitüntetést is kapott.

Zelinka Tamás: Apáczai- és Bánffy-díjjal kitüntetett nagybőgő-, szolfézs- és általános iskolai tanár, műsorvezető, a Parlando internetes zenepedagógiai folyóirat felelős szerkesztője. Országszerte több mint 6000 ismeretterjesztő előadást tartott. A Magyar Kodály Társaság Közhasznú Egyesület és a Magyar Zenetudományi és Zenekritikai Társaság alapító tagja. Munkásságát számos díjjal ismerték el: Népművelésért díj (1994), Főváros szolgálatáért (2000), MAOE Zenei Szakosztály Péterfi István-díj (2007), Apáczai Csere János-díj (200.) Bánffy Miklós-díj (2011), MMA elismerő oklevél zenepedagógiai munkásságáért (2016).










TALÁN EZEK IS ÉRDEKELHETNEK:
Kövess minket és nem maradsz le semmiről!

Hozzászólások

Facebook hozzászólás

Tisztelt Olvasóink!

   Minden olvasóink számára biztosítani szeretnék, a lehetőséget arra, hogy hozzá tudjon szólni a megjelent cikkekhez. A hozzászólás a Facebook bejelentkezése után lehetséges. A hozzászólások a Facebookon megadott felhasználói nevével és profilképével jelenik meg. Ha gyűlöletkeltő, törvényt, illetve személyiségi jogokat sért, a hozzászólásokat illetve a hozzászólási lehetőséget letiltjuk.
Kérjük, mielőtt elküldi véleményét, a fentieket vegye figyelembe.

Köszönettel:
A livethemoment.hu szerkesztősége

Ajánljuk még

Infobox
Public info
Page info
Keresés az oldalon

Az oldal 5 év és 308 napja érhető el (2018 05. 26.)
 Összes látogatók száma:
1806401.
Lefrissebb bejegyzések
Zenevilág - hazai 2024.02.13 17:52
„Úgy szeretném meghálálni!” – Szenes Iván 100
Koncertajánló
KARTHAGO koncert az Arénában!
2022. november 19.


Kiemelt programajánló


Programajánló

További programajánló 



Legnézettebb programajánló


Programajánló naptár


Hírek, események


Koncertbeszámolók


Interjúk




 


  Partnereink

                           

MTI-hírfelhasználó 
Tárhely szolgáltatónk: